Chcąc dokonać próby klasyfikacji dziedzin przyrodniczych, warto zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na biologię, która to wykazuje ogromny związek z dziedzinami chemicznymi, fizycznymi, zoologicznymi. W odniesieniu do tego, specjaliści wykształcili sferę botaniki. Czym się ona odszkodowanie za śmierć zajmuje i na czym polega jej przedmiot badania? O tym dowiesz się po lekturze poniższych treści zawartych w dalszych akapitach naszego tekstu.
    Botanika jest to termin greckiego pochodzenia, wywodzący się od słowa botane, a wiec w dosłownym rozumieniu – roślina, owoc, zieleń. To nic innego jak roślinoznawstwo, a więc taka sfera biologiczna, która analizuje rośliny w całokształcie tego pojęcia. Mowa tu o skrupulatnym badaniu i śledzeniu rozwoju świata roślinnego a także brania pod uwagę zjawisk które są z nim powiązane. Podstawowy zakres botaniki to nie tylko jednak obserwacja rozkwitu roślin, lecz też tworzenie technik badawczych oraz metod. Zakres botaniki jest dzisiaj niesamowicie silny, a wyniki tego wpływają na bardzo rozległe wykorzystanie owej nauki w kontekście innych dyscyplin wiedzy.
    Rośliny jakie analizuje botanika są zgłębiane naprawdę mocno, a więc od molekuł, przez organelle, geny, czy też tkanki, narządy, komórki, aż po całe osobniki oraz pełne, kompleksowe populacje i zbiorowiska gatunkowe. Musimy wiedzieć, że botanicy to także autorzy podziałów a więc tłumaczenia z polskiego na arabski klasyfikacji fachowo zwanych w naukach przyrodniczych taksonomią. To oni zgłębiają również anatomię i morfologię roślin, a więc najprościej mówiąc- badają ich struktury oraz definiują zasady funkcjonowania roślin, koncentrując się na socjologii oraz fizjologii.
    http://www.akademiaprawajazdy.pl